Pomysły na aktywne spędzanie wakacji

Czy znudziło Ci się zwiedzanie autokarem, imprezowanie, czy opalanie na plaży? Możemy to zrozumieć, bo naprawdę jest wielu fanów sportu, którzy na wakacjach wolą uprawiać jakiś rodzaj aktywności.

Nr 1. Snorkeling lub nurkowanie

Podczas gdy Twoi przyjaciele lub rodzina relaksują się na plaży, Ty możesz aktywnie poznawać podwodny świat. W wielu przybrzeżnych miejscach warto przyjrzeć się dnu morskiemu, ponieważ jest tam tak wiele do odkrycia. Możesz zacząć od ćwiczeń oddechowych kilka tygodni wcześniej, aby móc wstrzymać oddech na jak najdłuższy czas. W zależności od miejsca spędzania aktywnego urlopu, można znaleźć również szkoły nurkowania, w których można odbyć kurs.

Nr 2. Sporty wodne

Jeśli podwodny świat nieszczególnie Cię pociąga, istnieje szereg aktywności sportowych, które odbywają się na wodzie. Surfing, kitesurfing i windsurfing to klasyka, która zmienia wypoczynek na plaży w coś bardziej aktywnego. Potrzebny sprzęt można wypożyczyć w lokalnych szkołach. W tych ośrodkach oferowane są również liczne kursy. Na niektórych jeziorach można również spróbować jazdy na nartach wodnych lub wakeboardingu.

Nr 3. Sporty na plaży

Czy to morze, czy jezioro, podczas urlopu można uprawiać aktywność na brzegu lub na plaży. Siatkówka plażowa, badminton, piłka nożna na plaży, frisbee i inne sporty to świetna zabawa. Zazwyczaj wystarczy tylko piłka. Jeśli znajomi lub rodzina nie mają ochoty, można też dołączyć do innej grupy, która potrzebuje partnera do stworzenia zespołu. Na plaży można również uprawiać jogging, jazdę konną, żeglarstwo i wiele innych. Jeśli szukasz miejsca na aktywne wakacje, koniecznie sprawdź atrakcje, jakie oferuje Krynica Morska. 

Nr 4. Relaks z jogą

Jeśli chcesz połączyć ćwiczenia fizyczne z relaksem na wakacjach, joga jest idealnym rozwiązaniem. Obecnie można znaleźć całe wycieczki, które kręcą się wokół jogi. Możesz też spakować do walizki matę do jogi, a przed wyjazdem pobrać kurs online. W ten sposób można aktywnie rozpocząć każdy dzień urlopu od sesji jogi, a następnie kontynuować zwykły program urlopowy przez resztę dnia.

Nr 5. Jazda na rowerze

Nie wszystkie wycieczki rowerowe są takie same. Można zaplanować długą trasę rowerową i każdej nocy spać w innym miejscu. Możesz wybrać pomiędzy długodystansowymi przejażdżkami po płaskim terenie a krótszymi, stromymi przejażdżkami. Aby to zrobić, nie trzeba nawet wsiadać do samolotu. Niemcy, czy Czechy można bardzo łatwo zwiedzić na rowerze.