Hiszpania dla ciekawych. Co warto zobaczyć w Bilbao?

Hiszpania to kraj pełen kontrastów, a wycieczki po jego terenie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Gdzie warto się wybrać? Do Kraju Basków i jego stolicy – Bilbao.

Czym oczaruje nas to miasto?

Bilbao to miasto niezwykłe, mogące się z jednej strony pochwalić cennymi zabytkami, z drugiej – nowoczesnymi budowlami. Wycieczki po Bilbao każdemu z nas sprawią zatem wiele radości, szczególnie gdy skupimy się na najcenniejszych perełkach miasta. Symbolem Bilbao jest Muzeum Guggenheim, przyciągające uwagę nowoczesną siedzibą oraz cennymi zbiorami. Kto lubi sztukę współczesną, ten spędzi tu wiele godzin wśród niezwykłych eksponatów. Na uwagę zasługuje również nowoczesny most Puente Zubizuri, który został zaprojektowany pod koniec XX wieku przez hiszpańskiego architekta – Santiago Calatravę.

Atrakcje turystyczne Bilbao

Zwiedzanie Bilbao nie może się też obejść bez wizyty w katedrze św. Jakuba oraz bez spaceru po tutejszej starówce. Casco Viejo to imponująca kolekcja małych domów z kolorowymi elewacjami oraz gęsta sieć wąskich uliczek, przy których czekają liczne lokale gastronomiczne. Serwowane są w nich lokalne przysmaki, dzięki którym możemy zapoznać się z kuchnią baskijską. Dla tych, którzy chcą kupić lokalne specjały, a przy okazji nacieszyć się niezwykłą atmosferą, ciekawym punktem na mapie Bilbao będzie Mercado de la Ribera. To jeden z największych targów w Europie, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas. Co jeszcze warto zobaczyć? Teatr Arriaga, który może się pochwalić historią sięgającą końca XIX wieku, bazylikę Begoña oraz Park Doña Casilda, który powstał w 1907 roku. Do dziś zachwyca on zielenią i spacerowymi alejkami, stawami oraz fontannami. Dla tych, którzy chcą odpocząć w kameralnej atmosferze, będzie to jeden z ważniejszych punktów na mapie współczesnego Bilbao.

Więcej o hiszpańskich miejscowościach turystycznych przeczytasz na https://fajnewakacje.pl/.