Ciekawe, nadmorskie miasta, miejscowości i wsie

Polskie wybrzeże zachwyca niepowtarzalną malowniczością jaką można spotkać tylko w tym rejonie kraju.

Niewątpliwie najwięcej uroku mają małe miejscowości nadmorskie oraz wsie. Którą z nich warto odwiedzić?

Trzęsacz

Jest to miejscowość położona na zachodniej części wybrzeża bałtyckiego. Swój niespotykany urok zawdzięcza zabytkowemu kościołowi z jedną ścianą oraz licznym legendom z nim związanych.

Dźwirzyno

To jeden z najładniejszych kurortów środkowo – zachodniego wybrzeża Bałtyku. Corocznie przyciąga wielu turystów, głównie powodu szerokich, urokliwych plaż oraz zacisznego klimatu. W miejscowości nie brakuje jednak świetnych barów i restauracji serwujących wyśmienite dania i przekąski.

Wśród głównych atrakcji Dźwirzyna z pewnością należy wymienić kameralny port, gdzie za niewielką cenę można kupić świeżą rybę lub przepłynąć się statkiem po morzu. Tutaj podstawowe informacje na temat Dźwirzyna.

Łukęcin

To mała miejscowość znajdująca się na zachodzie wybrzeża bałtyckiego. W okolicznych lasach dominują tutaj drzewostany liściaste z domieszką sosny. Istnieje klika dzikich, szerokich plaż. Do morza prowadzą cztery zejścia z czego dwa odchodzą od samego centrum miasta.  Miejscowość oraz jej okolice mają bardzo dobrze rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych i konnych co umożliwia aktywną turystykę oraz piesze wycieczki.

Białogóra

Białogóra to bardzo spokojna miejscowość znajdująca się w niedalekim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego. Sprawia to, że w okolicy znajduje się wiele borów sosnowych i wrzosowisk, a także innych zacisznych, leśnych zakątków. Wieś jest mała, ale nie pozbawiona atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Znajdują się tutaj liczne restauracje i bary serwujące nadmorskie potrawy i ryby, a także miejsca rozrywki rodzinnej.