Wczasy na Krecie – jak je spędzić?

Wczasy na Krecie to jedna z tych propozycji, z których polscy turyści korzystają bardzo chętnie. Jakie atrakcje czekają na nich w tej części Grecji? Co sprawia, że Kreta dla wielu osób jest niezwykle ciekawym kierunkiem podróży?

Śladami historii przez Kretę – co warto zobaczyć?

Wycieczki po Krecie mogą się dla wielu osób okazać wyjątkową lekcją historii. Co warto zobaczyć, by lepiej poznać dzieje tej greckiej wyspy? Jednym z ciekawszych punktów na mapie Krety jest Heraklion – wyspiarska stolica, mogąca się pochwalić ciekawymi budowlami oraz bliskością antycznego pałacu. Osoby, które miały okazję spacerować po plaży nad Morzem Bałtyckim, na pewno docenią greckie plaże. Wycieczki po Krecie są też szansą na ujrzenie najsłynniejszych rezydencji minojskich, w gronie których wyróżnia się pałac w Knossos – miejsce doskonale znane miłośnikom greckich mitów.

Wakacje na plaży – gdzie warto się wybrać?

Wczasy na Krecie to idealna oferta również dla tych osób, dla których priorytetem jest beztroska zabawa na plaży. Agios Nikolaos kusi pięknymi plażami nad zatoką Mirabello oraz malowniczą starówką, po której można spacerować godzinami, dobrym miejscem na wczasy jest też Chania – portowa miejscowość, z której można urządzać ciekawe wycieczki po zachodniej części wyspy. Popularnym kurortem na tej wyspie jest też Rethymno – letnisko kuszące i pięknym portem, i tak cennym zabytkiem, jakim jest twierdza Fortezza.

Wczasy na Krecie to idealna oferta dla tych, którzy chcą wypoczywać na pięknych plażach, oraz dla tych, którym marzą się historyczne wycieczki śladem greckich mitów. A ponieważ znane biura podróży już dawno dostrzegły turystyczny potencjał tej wyspy, kuszących ofert pobytu na jej terenie nie brakuje.