Strony internetowe i aplikacje przydatne do planowania podróży

1. Skyscanner

Ta wyszukiwarka tanich lotów jest bez wątpienia jedną z niezbędnych stron internetowych do zorganizowania podróży. Dzięki specjalnej funkcji, jaką jest posiadanie nieskończonej liczby filtrów i opcji, dzięki którym można znaleźć najtańszy lot, Skyscanner jest punktem odniesienia, jeśli chodzi o organizowanie lotów.

2. Booking

Bez wątpienia Booking to najlepsza wyszukiwarka hoteli. Na tej stronie znajdziesz wszystkie rodzaje hoteli, na każdą kieszeń i we wszystkich lokalizacjach, jakie możesz sobie wyobrazić. Można wręcz powiedzieć, że jeśli hotel nie jest na Booking, to nie istnieje. Oprócz świetnej oferty, ceny są zawsze tańsze niż rezerwacja w samym obiekcie, ponieważ istnieją umowy, w których Booking gwarantuje najlepszą cenę na rynku.A najlepsze ze wszystkiego jest to, że strona jest bardzo łatwa w użyciu, ponieważ zawiera mapy lokalizacji hoteli, filtry wyszukiwania według ceny, dostępnych usług, lokalizacji…etc i można również przeczytać komentarze gości, zarówno pozytywne jak i negatywne, coś, co sprawia, że można mieć bardzo pełny obraz hotelu, który chcesz zarezerwować.

3. YouTube

Treści wideo udostępniane na tej popularnej platformie przez innych podróżników mogą okazać się niezwykle cenne i inspirujące we własnych podróżach. Przeczytaj komentarz, czy warto ufać kanałom podróżniczym w tym linku.

4. AirBnb

To kolejna z naszych ulubionych stron, jeśli chodzi o organizowanie podróży. Jeśli jesteś zmęczony pobytem w hotelu lub zamierzasz spędzić kilka dni w mieście i wolisz zatrzymać się w mieszkaniu, w którym możesz gotować lub pracować, AirBnb jest najlepszą opcją. Na ich stronie możesz filtrować według miejsca docelowego, dat, cen, a nawet cech zakwaterowania, takich jak parking, klimatyzacja, basen, winda…itd.

5. Google Maps i Maps.me

Google Maps i Maps.me to dwie strony i aplikacje, które są niezbędne do zorganizowania podróży.
Dzięki tej pierwszej można wytyczać trasy na całym świecie ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi odległości, czasu, a nawet najlepszych opcji transportu między dwoma punktami. Z Maps.me, aplikacją mobilną, będziesz miał mapę online i offline.

6. N26, Bnext i Revolut

Obecnie coraz więcej podróżnych woli mieć przy sobie jak najmniejszą ilość gotówki podczas podróży i chce uniknąć płacenia nieuczciwych prowizji w kantorach, czy bankach.W tym celu nie ma nic lepszego niż wybór jednej z najlepszych kart dla podróżujących, dzięki której można wypłacać pieniądze z bankomatów bez płacenia prowizji, lub płacić w każdym sklepie po najlepszym kursie wymiany.