Gdzie jest ciepło w grudniu? Jak uciec przed polską zimą?

Gdy my wyciągamy z szafy ciepłe ubrania, gdzieś za horyzontem plaże ożywają, świeci słońce, a dzieci znajdują prezenty noworoczne nie pod drzewem, ale pod palmą. 

Jeżeli zależy Ci na morzu i zagwarantowanej letniej pogodzie w czasie kiedy w Polsce panuje zima, będziesz zmuszony odbyć nieco dłuższy lot.

Gdzie mieszka lato, kiedy w Polsce jest zima?

Podpowiadamy, gdzie można odpocząć w grudniu w miejscach, gdzie jest naprawdę ciepło.

Kuba wyspa, jak wulkan gorąca

Grudzień na Kubie to ciepły ocean i umiarkowana pogoda. W dzień temperatura powietrza wynosi 27°C, a wieczorem może być chłodno. Lepiej zabrać ze sobą kilka ciepłych ubrań. W niektóre dni wiatr wieje od oceanu, woda staje się zbyt chłodna do pływania, ale w hotelach zwykle znajdują się baseny.

Meksyk – raj dla nurków

Grudzień w Meksyku to najlepszy czas na nurkowanie, wycieczki i plaże. Na wybrzeżu oceanu temperatura powietrza wynosi + 26-28 ° С, w stolicy kraju jest chłodniej. W dzień może być +20 ° C, ale w nocy nie można obejść się bez ciepłych ubrań. Jeśli planujesz odwiedzić tylko miejscowości wypoczynkowe, z pewnością znajdziesz tam lato.

Sri Lanka – wieczne lato

Panujący w tej szerokości geograficznej klimat równikowy podarował Sri Lance wieczne lato. Sri Lanka to idealne miejsce na jogę, relaks, jedność z naturą. Ocean Indyjski, biały piasek i autentyczna, rdzenna kultura tworzą wrażenie utraconego ziemskiego raju. W grudniu najlepsza pogoda panuje na zachodnim i południowym wybrzeżu,w tym czasie w środkowej Sri Lance jest więcej dni pochmurnych i deszczowych.

Tanzania – afrykański raj

Tanzania to prawdopodobnie najgorętsze miejsce na kuli ziemskiej w czasie kiedy w Polsce panuje zima. W słynnym kurorcie Zanzibar w grudniu panuje prawdziwe, afrykańskie lato. Termometr pokazuje + 35-40 ° С, nie ma deszczu i komarów malarycznych. To najlepszy czas na połowy dalekomorskie, obserwowanie żółwi i zwyczajów ptaków wędrownych.

W portalu https://e-turystyczny.pl/ znajdziesz jeszcze więcej interesujących kierunków na wspaniały i gorący wypoczynek (również podczas polskiej zimy).