Co zobaczyć w Rzymie? – 3 miejsca, w których musisz być

Planujesz wycieczkę do Rzymu, ale nie wiesz co zobaczyć? Możemy Ci w tym pomóc.

Oto trzy najbardziej popularne atrakcje stolicy Włoch, które musisz zwiedzić, będąc w tym mieście.

1. Panteon – miejsce bogów

Pierwszym z trzech miejsc, które musisz zobaczyć w Rzymie, jest Panteon. To świątynia wzniesiona ponad 2 tysiące lat temu, która obecnie działa jako kościół chrześcijański.

Można tu zobaczyć unikatowe rzymskie kolumny i sklepienie, którego środek jest otwarty na niebo. Zazwyczaj przed tym budynkiem stoi długa kolejka. Nic dziwnego, w końcu jest to wizytówka Rzymu. Warto jednak odstać swoje, aby zobaczyć to niesamowite miejsce.

Więcej interesujących artykułów o europejskiej turystyce znajdziesz w serwisie: https://www.wczasowa.pl/.

2. Forum Romanum – miejsce gdzie żył Rzym

Kolejnym obowiązkowym punktem na twojej wycieczce jest Forum Romanum. To tutaj, w centrum miasta, odbywało się życie polityczne, gospodarcze i religijne starożytnego Rzymu.

Dziś można tu zobaczyć ruiny łaźni, pałaców, świątyń i innych budynków. Zwiedzanie tego miejsca to prawdziwa lekcja historii. Jeśli więc nie chcesz opuścić Rzymu z poczuciem, że nie zobaczyłeś/aś wszystkiego, koniecznie zapisz na swojej liście Forum Romanum.

3. Fontanna di Trevi – fontanna, która musisz zobaczyć

Na sam koniec trzeba wspomnieć o jednej z najbardziej rozpoznawalnych fontann w Rzymie – Fontannie di Trevi. Ta gigantyczna fontanna znajdująca się w samym centrum miasta przyciąga turystów z całego świata.

Aby ją zobaczyć, musisz się nieźle natrudzić, bo jest tak popularna, że ciężko się do niej dostać. Jak już jednak tam będziesz, koniecznie wrzuć monetę do fontanny. Podobno jeśli to zrobisz, to wrócisz do Rzymu. A kto wie, może się uda już niedługo!